Ülevaade ühest “Külmast” e-mail turunduse kampaaniast:

1665 E-maili saadetud 918 E-maili avatud ja loetud 485 Vastust 63 Uut potentsiaalset klienti

PS: Kogu e-mail turunduse süsteem oli automaatne. Meie olime lihtsalt nagu ahvid relva taga.

Uus e-mail turundus kampaania

Katsetasime mõnda aega tagasi uut e-maili turunduse kampaaniat. Peamiselt olid meie fookuses ettevõtted, kelle veebilehed olid juba veidi ajale jalgu jäänud ning vajasid uuendust. Lisaks saatsime mõnele ettevõttele ka e-maili, mille sisuks oli SEO.

Platvormina kasutasime lahendust nimega Woodpecker. Miks? Kuna süsteem on arusaadav ja lihtsasti kasutatav. Enamus platvorme on keerulised ning sageli kampaania haldamine ja ülesseadmine võtab aega. Woodpecker on hea lahendus nii hinna kui ka süsteemi ülesehituse poolest. Aga mida me täpsemalt tegime? Koostasime nn “Cold Email” e-mail turunduse kampaania, mis koosnes kokku neljast erinevast e-mailist. Esimene e-mail oli esmane lähenemine. Süsteem oli lihtne. Kui sellele ei vastatud, saadeti 3 päeva pärast välja uus follow-up e-mail (see muidugi automaatselt).

Kokku saatsime 1738 e-maili, millest 401 olid suunatud SEO-le ja 1337 veebiarendusele. Reaalselt jõudis kohale 1665 e-maili. Nagu võib eeldada, on külmade e-mailide puhul kõige olulisem inimese tähelepanu võitmine ning inimese klikkama panemine.

Kõik e-mailid olid võimalikult lühikesed ja otsekohesed, sest eesmärk oli luua kontakt inimesega ning hiljem suhelda telefoni teel või mõnel muul viisil.

Meie jaoks oli esimene kõige olulisem aspekt e-maili “open rate” ehk mitu protsenti e-mailidest reaalselt avatakse. Selleks lähenesime ümber nurga ning kasutasime “Subjectina” võib-olla veidi ebatavalisi pealkirju.

Näiteks kirjutasime esimese e-maili subjecti selliselt:

Pealtnäha võib-olla imelik ja ebaprofessionaalne, aga töötab paremini kui arvatagi oskad.

Samasuguseid lihtsaid ja pealtnäha ebaprofessionaalseid pealkirju kasutasime ka oma follow-up e-mailides.

Veel kasutasime pealkirju nagu:

re: probleem, Martin, kas nägid seda?, Viimane kord…

Kui minna korraks üleüldise e-maili turunduse statistika juurde, siis keskmine “open rate” MailChimpi andmete põhjal turundus- ja reklaamisektoris on umbes 17,38%.

MailChimp

Kasutades selliseid pealkirju ja lühikesi e-maile, mille sisu oli otsekohene, suutsime “open rate’i” viia veebiarenduse pakkumiste juures 55.5% (707) ja SEO puhul jäi see 54.1% (211). Ehk kokku avas 1665-st inimesest e-maili 918.

Veebiarenduse kampaanias vastas meile 30.7% inimestest ning SEO-s 24.1%. Kokku saime vastuseid kahe kampaania peale 485, millest umbes 13% olid huvitatud, ehk tegime pakkumise ning liikusime diskussiooniga edasi.

Sarnased artiklid