Reklaam müük ja numbrid!?

Ettevõtte eesmärk on lihtne, lahendada probleemi, teha seda võimalikult hästi, aidata klienti ning samas teenida ka kasumit ning kasvada ettevõttena üldiselt. Tõsiasi on see, et klientide saamiseks tehakse endale reklaami, aga teinekord aetakse reklaam ja klientide lõplik saamine (loe: müük) segamini.

Kontsept on lihtne:

  1. Reklaam
  2. Inimene tuleb sinu veebilehe
  3. Helistab sulle / tellib või läheb käed taskus minema. 

Tihti arvatakse, et okei lükkame reklaami käima ning potentsiaalsed kliendid hakkavad meie peale koheselt tormi jooksma. Ning jõuab kohale reaalsus. Kui inimesed ei helista ega küsi pakkumisi arvatakse, et ainult reklaamis on probleem. Tõsiasi on aga see, et need eelnevad kolm sammu moodustavad justkui väikese müügitsükkli ning igal sammul on enda eesmärk. 

Mida teeb reklaam? 

Reaalselt on reklaamil ainult üks suur eesmärk ning interneti vallas on see ainult kliki müümine. Kõik! Rohkem eesmärk ei ole! Reklaam peab olema kõnetav ning suutma inimese tähelepanu saada. 

Toome võrdluseks näite Google Adsi pealt. 

Keskmine Google Adsi CTR ehk “Click Through Rate”  jääb 3-5% vahele. Ehk 100-st inimesest klikib ainult 3-5 silmapaari. 

Siin on näide ühest hiljutisest kliendist, enne kui uued reklaamid seadistasime. Näeme, et CTR on 5.6%, klikke on kokku 2.34k, kuigi impressioneid on 41,9k. Põhjus seisnes selles, et kasutati märksõnu “broad” matchina, mis põletas päris palju potentsiaalseid kliente. 

August (koostööd ei teinud)

Võtsime asja ette ning tegime uue kampaania, uute märksõnade ja muudatusi reklaamides.

Peale esimest optimeerimist saime CTRi tõsta, 11.77% peale ning klikke tuli sama raha eest ca 1.2k rohkem kui eelmine kuu.

(September 1 kuu)

Kui nüüd tuleme selle juurde, et reklaami eesmärk on müüa klikki ning inimene veebilehele või maandumislehe viia, siis muutus on märkimisväärne. 

Tegutsesime vaikselt edasi ning novembrikuus saime 11.77% tõsta lausa 14.40%-ni. 

(November 3 kuu)

Klikk müüdud, inimene veebilehel mis edasi!?

Mis saab kui inimene sinu veebilehel tuleb?

Üldiselt on lihtne, otsus tehakse esimeste sekundite juures, kas pannakse ristist kinni või veedetakse seal natukene rohkem aega? 

Mis veel veebilehel toimub?

Reaalsuses on veebileht või maandumisleht (landing page) see, mille eesmärk on müüa. Olgu see toode, teenus või hoopis opt-in.

Lehel olemise aega mõjutavad paljud faktorid. Oluline on mugavus, disain, kiirus, lihtsus, usaldus…neid faktoreid on mitmeid (nii ringi liikudes, kui ka ostuprotsessis). Tihti juhtub see, et inimene tuleb veebilehele (veeb laeb kaua), siis ta ei leia sealt midagi üles ning kokkuvõttes on veeb juba disaini poolest aegunud. 

Miks keegi peaks usaldama Madist, kelle veeb on aeglane, ebausaldusväärne ja keeruline, kui Peetril on kiire, lihtne ning usaldusväärne veeb.

Eriti oluline on see täiesti uute klientidega, kes ei ole sinust varem mitte midagi kuulnud, ega ole sinu tegemistega kursis.

Teema on väga lihtne, aga ometigi unustatakse elementaarsed asjad ära. Me ise teeme seda viga siiani ning ega meie veebileht kiiruse juures parim pole. Enne kui jõuad meie veebilehel alalehte vahetada, siis saad vabalt toidu valmis küpsetada.

Siin on näide ühest veebilehest enne disaini uuendamist.

Nagu näha on lehel olemise aeg isegi üllatavalt hea, ehk ca 2 minutit.

Seejärel tegime e-poele uue disaini. Pood näeb nüüd kaasaegne välja ning pakub inimestele palju paremat kasutajamugavust. 

Selle tulemusena on lehel ringi liikumise aeg tõusnud lausa 5 minuti peale. 

Paneme numbrid kokku 

Oletame nüüd,et saame iga kuu ca 30k Impressionit ning meie CTR tõusis 5%-lt, 14% peale. 

See tähendab meile 1500 kliki asemel hoopis 4200 klikki (sama raha eest 2700 klikki rohkem)

Kui toome mängu, keskmise veebilehe konversiooni määra, mis jääb 3% juurde, siis ainuüksi CTRi tõstmisega on meil potentsiaal tõsta müük 45 pealt ca 126 peale.

 Kui võtame näiteks, et keskmine kliendi väärtus on umbes 100 eurot tähendaks see hüpet 4.5k pealt 12.6k peale. 

Lisaks, kui suudame uue disaini ja kasutajamugavuse parandamisega tõsta konversiooni määra näiteks ainult 2%. Muutuks see 12.6k juba 21k peale. 

See on ka põhjus miks numbrite jälgimine on oluline ning kuidas reklaam ja veebileht on omavahel tugevalt seotud. 

Sarnased artiklid