Miks igal ettevõttel on vaja veebilehte?

Kui 30 aastat tagasi oleks keegi öelnud, et varsti saad telefonist autot rentida ja läbi äpi igasuguseid muid ägedaid asju teha oleks sind imelikuks peetud. 

Kui oled ajaga kaasas käinud ja kivi all pole elanud, siis tead, et praeguseks on see täiesti tavaline nähtus. Klikk ja ongi auto olemas!

Seega oleme jõudnud paika kus digimaailm on meie igapäevaelus lahutamatu osa ning ilma selleta ei kujutagi elu enam ettegi. 

Sellest tulenevalt muutub internetis nähtav olemine ja usaldusväärse mulje jätmine üha olulisemaks.

Põnevad faktid

2019. aastal tehtud uuringus leiti, et 70–80% inimestest otsivad ja googeldavad ettevõtete enne kui nad üldse nendega mingit äri tegema hakkavad. Mida aeg edasi, seda enam on vaja olla pildis ka internetis, sest inimesed on mugavad ja enne otsuse tegemist tehakse väike uurimine. Mis on igati mõistlik ja loogiline!

Nüüd:

  • Vähem kui 64% väikeettevõtetest omavad veebisaiti.
  • 70–80% inimestest uurib enne ettevõtte külastamist või ostu sooritamist veebist nende kohta teavet.
  • SEO-sse investeerib vaid 17% väikeettevõtetest.
  • 70-80% potentsiaalsetest klientidest võivad minna konkurendi juurde, kui neil on veebileht ja sinul pole.

Selge on muidugi see, et ettevõtted peavad tehnoloogia ja inimeste ootustega sammu pidama. 

Aga ilma pikema sissejuhatuseta läheme asja juurde. Viskame pilgu peale, millised on need 5 peamist põhjust miks veebilehe olemasolu on lausa elu ja surma küsimus! 

1. Koduleht hoiab aega kokku

Mis on kõige olulisem asi meie elus? Siinkohal saab muidugi vaielda, aga kindlasti ei saa mööda vaadata ajast!

Aeg…on meie jaoks üks kõige väärtuslikum aspekt ning pole vahet kui suur on meie pangakonto, siis seda me juurde osta ei saa. Igapäevaselt on vaja ettevõtjana tegeleda klientide emailidega, kõnedega, pakkumiste saatmistega jne. Aeg lihtsalt libiseb käest!

Kõik need asjad on võimalik läbi veebilehe automaatseks muuta, mis annab sulle kui ettevõtte omanikule eelise tegeleda teemadega, mis aitavad sinu ettevõtet kasvatada. 

Ainuüksi pakkumiste automatiseerimine “nagu me tegime aurumehelehoiab sinu väärtuslikku aega kokku.

Selle asemel, et pidevalt arvuti taga istuda ja meilidele vastata saab aurumees tegeleda tööga ning kliendid saavad kõik päringud koos hindadega endale automaatselt meilile.  

Seega aega ei saa juurde osta, aga sa saad osta süsteeme ja inimesi, tänu millele saad enda aega pühendada millelegi muule, millelegi tähtsamale.

2. Tõstab brändi usaldusväärsust

Usaldusväärsus uue kliendi silmis on ettevõtte jaoks väga oluline ja seda eriti juhul kui konkurents on turul tihe. Praegu võib öelda, et inimesed on skeptilisemad, kui kunagi varem. 

Miks?

Sest infomüra ja petuskeeme on terve internet täis.

Erinevad uuringud on näidanud, et ligi 53% inimesi ei usalda ettevõtet, kellel puudub veebileht. Hea veebileht tõstab koheselt sinu usaldusväärsust ning jätab ettevõttest potentsiaalsele kliendile väga hea mulje. 

Tihti juhtub see, et inimene hakkab ükshaaval erinevaid veebilehti läbi käima ja otsus langetatakse puhtalt disaini pealt. Seega tasub oma veebilehe disaini ja toimivusse investeerida. 

Aga investeering tasuks ikka teha teadmisega, et see tulevikus tasub ennast ka ära! Kui sul on väike ettevõte ühe tootega, siis pole vaja kõrgtehnoloogilist veebilehte.

Näiteks: UK inimestelt küsiti, mis domeene nad usaldavad. 69,2% usaldab kas .com-i või uk.com-u. Järelikult mängib juba sinu domeen olulist rolli usaldusväärsuses.

3. Veebiarendus on tegelikult odavam kui arvad

Sa ei pea olema doktorikraadiga It guru, et endale veebilehte teha. Paljud veebiarendus agentuurid on oma klientide jaoks välja töötanud kindlad süsteemid, kuidas terve arendus koos disainiga lihtsalt valmis teha.

Enne rääkisime ajast. Miks teha ise veebilehte, mille tegemiseks läheb aega (isegi kui tulemus on väga hea), kui saad tegeleda muude ettevõtte asjadega. Siinkohal tuleb mängu delegeerimise kunst. 

Sama küsimus tekib, et miks lasta ehitada maja, kui ise oskaks ju ka? 

Miks on ettevõtetes administraatorid, sekreärid, raamatupidajad, kui klient tegelikult oskaks neid asju ka ise? 

Aga proovi neid asju ise teha ja saad aru, et 24 tundi muutub põrguks. 

4. Võimalus ennast turundada

Igal turundus platvormil on erinev otstarve. 

Näiteks Googles käivad inimesed kellel on aktiivne vajadus ning nad otsivad midagi konkreetset (näiteks rehvide vahetust, maja soojustamist, veebilehe tegemist jne jne). Tänu sellel võib öelda, et Google esilehel olemine on ettevõtte jaoks üks kõige väärtuslikum vara terves veebimaailmas.

Peale selle on sul võimalus veel turundada ennast Facebookis,instagramis ja paljudes muudes sotsiaalmeedia platvormidel. Tänu sotsiaalmeediale on ettevõtte reklaamimine internetis läinud odavaks ning see on taskukohane isegi kõige pisematele ettevõtetele. 

Küll aga on reklaami hinnad pidevalt kasvamas ning sellest tulenevalt tuleb igast klikist maksimumi võtta. Siin tuleb appi kvaliteetne veebileht, mis näeb usaldusväärne välja ning töötab kui automaatne müügimees 24/7. 

https://www.shopify.com/blog/most-popular-social-media-platforms

Siin näed 2022 aasta enim kasutatavamaid platvorme. Kuigi facebook on esirinnas, siis tulevad muud platvormid päris kiiresti talle järgi.

5. Veebileht annab võimaluse erineda teistest

Oletame, et oled geniaalne turundaja ning sinu reklaamid toovad sinu veebilehele masside viisi inimesi. Nüüd nad satuvad sinu veebilehele, mis on hea kujundusega, lihtsalt navigeeritav, sisaldab teiste inimeste tagasisidet ning jätab üleüldiselt külastajale positiivse kogemuse. 

Kas nad tahaksid sult osta? Suure tõenäosusega jah!

Nüüd oletame, et sa oled hea turundaja, aga oled veebilehe kiirelt kokku klopsinud või puudub see sul üldsegi. Kas inimestel tekib sama mulje? Kas nad jooksevad tormi sinu tootele? Võib-olla jooksevad, aga tõenäosus on väiksem, kui esimese näite korral!

Veebileht on peegeldus sinu ettevõttest. Selle kujundus ei seisne ainult disainis ja paigutuses. Teie otsustate, mida seal kuvada. Kui teil on lahedaid veebiarvustusi, klientide iseloomustusi, videosi jne, siis saad seda kõike enda veebilehel välja tuua.

Jäta meelde, et veebileht peegeldab sinu ettevõtte olemust. Kunagi see nii ei olnud. Aeg on muutunud ning oluline on käia ajaga kaasas ja kuna tehnoloogia areneb kiiresti, siis tulevikus on see veelgi olulisem. 

Sinu ettevõte võib olla tipptasemel, aga kui inimene, kes sinust midagi ei tea satub veebilehele, mis tekitab rohkem segadust kui lahendust, siis ta läheb lihtsalt teisele veebilehele.

Sellest ei saa mööda vaadata. Nii lihtsalt on.

Kokkuvõte

Tõsi ta on, et kui teil pole isegi tavalist ja lihtsat veebilehte, siis jääb suur osa turust kasutamata. Mida varem tegelete enda veebilehega, seda rohkem kliendid teie kaubamärki usaldavad. See on lihtne ja odav viis oma tuntuse/tulude/usaldusväärsuse suurendamiseks.

Ei pea tegema üüber tehnoloogilist veebilehte, millele on kõik tipp vidinad ja lisavõimalused. Sageli kehtib vana hea lause: “Lihtsuses peitub võlu!”

Ei tasu arvata, et veebileht on kulu. See on investeering.

Sarnased artiklid